8.4 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Неговото „ферари“ не може да помине по неа

НАЈЧИТАНО

Музичката легенда Род Стјуарт ја зеде лопата в раце. Легендарниот рокер со соседите се фрли на поправка на улицата во неговиот крај.

„Ова е улица во близина на местото каде што живеам во Харлоу и таква е со години. Пред некој ден на возилото на Брзата помош ѝпукна гумата. Моето „ферари“ воопшто не може да помине тука. Затоа момците и јас решивме сами да ја поправиме. Значи, ние ги пополнуваме празнините на улицата додека милиони и милиони фунти се потрошени на автопатот М11“, се пожали Стјуарт во видеото што го објави на својот инстаграм-профил.

„Пополнувањето на дупките е добро за душата“, додаде тој во описот на видеото.

„Браво, Род“, „Немој само сериозно да се повредиш, купив билети за твојот концерт“, „Те сакаме легендо“, напишаа фановите во коментарите.

 

 

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО