На 57-годишна возраст почина Татјана Патиц

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На 57-годишна возраст почина Татјана Патиц, супермоделот кој беше член на славната петорка со Наоми Кемпбел, Синди Крафорд, Линда Евангелиста и Кристи Тарлингтон.

Веста за смртта ја потврдил нејзиниот агент, а засега нема информации за причината.

Татјана беше прогласена за една од најубавите жени на светот, а ја доби и титулата за најмистериозен модел.

Имено, таа одлучи да се повлече од јавноста за да се посвети на семејниот живот, па ги презираше деновите на својата најголема слава. Сепак, таа се занимаваше со манекенство до 2019 година, кога чекореше на пистата за брендот „Етро“ во Милано.

 

– Никогаш не сум ја продала својата душа – изјави таа во интервју во 2020 година.

Татјана е родена во Германија, а пораснала во Шведска, со манекенство започнала на 17 години. Таа беше на насловните страници на повеќе од 200 најпрестижни списанија.

Многумина ќе ја паметат од спотот на Џорџ Мајкл за песната „Freedom“.

Патиц во својата кариера соработуваше со најголемите имиња на модната сцена како Шанел, Версаче, Валентино, Карл Лагерфелд и Вивиен Вествуд.

Манекенката беше во брак и со претприемачот Џејсон Џонсон од 2009 до 2009 година. Таа има син Јонах, кој го носи нејзиното презиме.

Последната објава на нејзиниот Инстаграм беше слика од нејзините миленици, Матилда и Гетсби, кои ги обожаваше.

 

 

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Силен ветер во Кавадаречко

Силен ветер денеска го зафати Кавадаречко, кој откорна бандери и повеќе дрвја, информираа вечерва од кавадаречката локална самоуправа. „Брза беше интервенцијата на пожарникарите од Територијалната...

Пендаровски вели дека територијалните претензии станале секојдневие

Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на македонски културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград во Бугарија, наведува претседателот Стево Пендародвски во реакција на...

Пронајдени се живи четворица исчезнати на Кожуф

„Пријавата на 112 во ЦУК за исчезнатите четири лица е примена денеска во 14:50 часот. Се јавил загрижениот татко на едно од изгубените, бидејќи...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img