16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

На Табановце се потребни 40 минути за влез во зејава

НАЈЧИТАНО

На граничниот премин Богородица утринава за излез од Македонијасе чека околу 30 минути, а на граничниот премин Табановце за влез се чека околу 40 минути до еден час, информира Авто мото сојузот на Македонија.
На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО