На средбата помеѓу Бенфика и Спортинг, судијата испиша историја

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На натпреварот помеѓу женските екипи на Бенфика и Спортинг се случи една исклучително интересна сцена.

Главниот судија на натпреварот покажа бел картон на медицинскиот персонал на едната и на другата екипа во текот на првото полувреме.

Откако една играчка се пожали дека се чувствува лошо на почетокот на натпреварот, медицинскиот персонал на двата тима се обедини да се обиде да и помогне. По завршувањето на помошта, судијата им покажа бел картон на лекарите во знак на признание за нивниот спортски дух.

Дизајниран е од страна на португалската ФА за да ги препознава клубовите за фер-плеј за време на натпреварите, сè во обид да се подобрат етичките вредности во спортот.

Толпата на Естадио да Луз ја поздрави наградата со овации.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img