More

  На состаноците е студено, ама клима не пуштаме

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, изјави дека Владата во Србија во претстојната грејна сезона ќе се потруди граѓаните да имаат што е можно поквалитетно греење со што е можно порационална потрошувачка на енергија.

  Таа за Телевизија Пинк изјави дека Владата ќе се обиде да ги избегне ограничувања и оти, како што додаде, грејната сезона ќе биде нормална.

  Брнабиќ повтори дека се очекува зимата да биде исклучително тешка и оцени дека Србија е „најподготвена“ во однос на производството на енергија и грејната сезона.

  Таа укажа и на неопходноста од штедење и додаде дека вчера била во ролка во зградата на Владата.

  – Беше малку постудено, а климата не ја вклучуваме – заклучила таа.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img