5.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

На патниот правец Стража-Кичево настанал пожар во автобус во движење, сопственост на туристичка агенција од Куманово, во кој се превезувале ученици и наставници,нема повредени

НАЈЧИТАНО

Вчера околу 19.20 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на патниот правец Стража-Кичево настанал пожар во автобус во движење, сопственост на туристичка агенција од Куманово, во кој се превезувале ученици и наставници, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).
„Пожарот е изгаснат од противпожарна единица, а повредени лица нема“, наведено е во полицискиот билтен.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО