На концертот на Адел го славела разводот

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На воодушевување на многубројните обожаватели, британската пејачка Адел (34) секој викенд има концерт во Лас Вегас, а еден нејзина обожавателка дошла на нејзиниот концерт за да го прослави разводот. Пејачката се расплакала кога ја слушнала нејзината причина.

Ребека Феинглос (33) неодамна се развела и го прослави тој настан така што со 14 пријателки отиде во Лас Вегас, а целата приказна ја сподели на својот профил на ТикТок.

– Си направив „тазе невенчана“ забава во Вегас со моите најблиски пријателки – и ја расплакавме Адел – напишала Ребека со видеото.

На концертот на Адел, таа држела парче хартија на кое пишувало: „Ми помогна да го пребродам разводот“, а ѝ објаснила на пејачката дека штотуку го слави разводот. Кога Адел ја забележала глетката, се расплакала на сцената.

– Го обожавам ова! Тоа што ги донесе пријателките ме трогна толку многу – извикнала Адел, а потоа на сите им дала еден совет.

– Држете се до вашите пријателки бидејќи тие се подобри од кој било маж или жена. Пријателите се со вас цел живот – изјавила пејачката.

Да потсетиме, Адел во 2019 година поднесе барање за развод од претприемачот Сајмон Конецки (48), по една година брак. Тие се заедно од 2011 година и го имаат синот Ангел (10).

Адел јавно проговори за болното искуство од разводот и откри како во тој период се дружела со актерките Џенифер Лоренс (32) и Никол Ричи (41), кои ѝ помагале во текот на целиот процес.

ФОТО: ТикТок

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img