4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

На Клои Кардашијан и отстраниле тумор од лицето

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Ријалите ѕвездата Клои Кардашијан привлекува големо внимание како и нејзините сестри, а обично е во центарот на вниманието поради својот турбулентен љубовен живот и неверството кое неколкупати го доживеа од кошаркарот Тристан Томпсон.

Меѓутоа, овој пат таа ги загрижила своите следбеници со тоа што на својот Инстаграм ја споделила веста дека има тумор. Клои рекла дека била подложена на оперативен зафат.

„Откако забележав мал израсток на моето лице и претпоставив дека е нешто занемарливо, решив да одам на биопсија, седум месеци откако сфатив дека сè уште е таму. Неколку дена подоцна ми рекоа дека итно мора да направам операција за да го отстранат туморот од моето лице“, рекла таа.

Откако неколкупати беше видена во јавноста со завој на лицето, а обожавателите се прашуваа зошто го носи, Клои одлучи да раскаже што ѝ се случило.

Клои истакнала и дека лекарите ѝрекле дека ваквата појава е многу ретка за личност на нејзина возраст.

Во оваа прилика, таа апелирала луѓето да одат на редовно прегледи и контроли.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...
spot_img
spot_img
spot_img