14.4 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

На дезертерите им требаат 30 часа да излезат од земјата

НАЈЧИТАНО

Дури 30 часа се чека за излез од Русија на руско-грузиската граница, а колоната е долга 14 километри, сугерира ново видео на Твитер. Русите панично бегаат од мобилизација додека Кремљ тврди дека вестите за масовно бегање се шпекулација.

Колоните автомобили се регистрирани на границите на Русија со Казахстан, Монголија, Финска и со Грузија, за што сведочат бројните снимки од граничните премини.

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО