16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 40-60 минути

НАЈЧИТАНО

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е умерен. На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 40-60 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, соопшти АМСМ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО