2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

На ГП „Долно Блаце“ приведен е возач на автобус од Албанија поради давање на Мито!

НАЈЧИТАНО

Вчера во 20.55 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ на влез во РС Македонија, приведен е О.Б.(43) од Албанија, поради нудење поткуп, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР)„О.Б., кој бил заменски возач на автобус со албански национални ознаки, влегол во службената просторија на раководителот на смена и понудил банкнота од 50 евра за наводно да се забрзала контролата на патните исправи на патниците. Веднаш е лишен од слобода и за настанот бил известен Јавен обвинител кој наредил пријавениот да биде задржан и против него е поднесена кривична пријава, по што му е одредена мерка притвор“, наведено е во соопштението.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО