18.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

На ГП Богородица се чека половина час

НАЈЧИТАНО

На граничниот премин Табановце утринава за влез во земјава се чека околу 40 до 60 минути, а на граничниот премин Богородица околу 20 до 30 минути, информира Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО