2.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Најстудено утрово е на Попова Шапка каде се измерени -7 степени

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Најстудено утрово е на Попова Шапка каде се измерени -7 степени, во Маврово е -4, во Крушево, Дебар и во Охрид -2, во Тетово -1.

На другите места температурата е над нулата, во Скопје 4, а најтопло е во Гевгелија со 6 степени.

Снежна покривка има само на Попова Шапка со висина од 10 сантиметри.

Во текот на ноќта преовладуваше променливо облачно време со повеќе облачност во источните делови. Утринава е умерено до значително облачно со слаб ветер од северен и североисточен правец.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img