-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Најпопуларните модели на костими за капење кои ги носат познатите личности

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Влегуваме во потоплиот дел од годината, кога почесто ќе се упатуваме кон брегот и ќе уживаме на плажа. Костимите за капење се секако составен дел од ова, но во последните години доживеаја вистинска ренесанса. Познатите личности како Ким Кардашијан се добри предвесници на трендовите и еве кои се најмодерните модели.

Иако во минатото не се случувало многу во одделот за костими за капење, славните во последните неколку сезони направија вистинска револуција на теренот, главно поради нивните жешки објави на социјалните мрежи. Времето кога носевме класични бикини или спортски едноделни модели на костими за капење одамна ги нема. Во денешно време особено се популарни моделите на костими за капење кои откриваат многу. Овие ткаенини може да имаат исечоци на половината, може да се состојат од многу ленти и завои, може да имаат многу високи исечоци за нозете, длабоки деколтеа или доволно материјал за да ги покрие најважните работи.

Костимите за капење се многу тренди, инспирацијата ја бараат во долната облека, па често забележуваме детали од тантела или кроеви, на кои инаку сме навикнати на заводливите градници. Меѓу гаќичките, Бразилецот е најпопуларен модел, додека градниците за костими за капење доаѓаат во многу варијанти – од класични триаголници, кои сега се носат на различни начини, до горни презрамки. Вториот го избра и моделот и актерка Џој Кориган, во забележлива портокалова боја.

Сличен стил избра и манекенката Џесика Марковски, само што нејзиниот костим за капење вклучува метални детали. Розовата боја во нијанса на фуксија е исто така тренд кој може да се забележи на песочните плажи ширум светот.

Манекенката Сараи Ролинс е позната по својот прилично провокативен стил, па не е изненадување што избра модел на костими за капење направен од што помалку текстил. Посебно долниот дел е оној кој годинава е особено популарен кај модните инфлуенсери – се работи за модел кој е инспириран од горниот дел на класичните бикини.

Алесандра Амбросио прошета по една од многуте прекрасни бразилски плажи во малку поконзервативен избор на костими за капење, но таа е целосно прекрасна во бело. Во случај на класични модели, можеме да го следиме примерот на познатите и да избереме забележливи бои.

Полско-американскиот модел Каролин Дерпиенски е на мислење дека и едноделните костими за капење можат да бидат заводливи. Таа избра модел со високо деколте за нозете и симпатичен принт и кратки ракави – дефинитивно свеж и младешки.

Неофицијалната кралица на долна облека, костими за капење и особено облека за обликување на телото, Ким Кардашијан дополнително ги истакна своите облини со избор на бикини гаќички и горен дел кој делува како модерен топ, но не заборави и на забележливиот накит.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги собира...

Спасовски е задоволен од достоинственото чествување на великанот Делчев

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот...

Граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со основни функции која слично како и другите сметки ќе може да ја користат за плаќање...

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи, којшто стапи на сила од јануари, граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со...
spot_img
spot_img
spot_img