8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Најпопуларните имиња за бебиња во 2021 година

НАЈЧИТАНО

Изборот на име е една од најважните први родителски задачи.

Министерството за правда и администрација објави список со 50 најчести имиња на деца родени помеѓу 1 јануари и 31 декември 2021 година. Ова се десетте најпопуларни.

Топ 10 женски имиња
– Миа

– Лусија

– Ника

– Рита

– Ема

– Душо

– Марта

– Сара

– Ана

– Дора

Топ десет машки имиња
– Лука

– Дејвид

– Џејкоб

– Иван

– Роко

– Петар

– Матео

– Никој

– Метју

– Фран

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО