7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Најмалку 12 лица загинаа во рускиот напад врз градот Виница во централна Украина

НАЈЧИТАНО

Најмалку 12 лица загинаа, а 25 се ранети во руските напади во централна Украина, соопшти украинската служба за итни случаи.

Цел на нападот била Виница, град кој до сега бил донекаде поштеден од борбите.

„Во 12:15 часот (9:15 часот по Гринич) 12 загинати и 25 повредени“, објавија украинските служби за итни случаи на Фејсбук.

Како што се додава, пожарите предизвикани од нападите се гаснат.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО