28.9 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Најмалку пет работници се повредени во експлозија на брод во бродоградилиштето Тузла во Истанбул

НАЈЧИТАНО

Најмалку пет работници се повредени во експлозија на брод во бродоградилиштето Тузла во Истанбул, пренесе Хуријет.

Се сомнева дека дошло до експлозија на гас. На терен се голем број пожарникари и медицински екипи.

Според неофицијални информации, по еден од работниците кој бил на бродот сѐ уште се трага.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО