9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Наутро студено, преку денот променливо облачно со сончеви периоди

НАЈЧИТАНО

Наутро студено, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Во текот на попладнето облачноста ќе се намали. Ќе дува умeрен до засилен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 21 степен.

Во Скопје претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 18 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО