-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Натали Портман облече мал црн фустан кој станува вистински мини тренд

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Холивудската актерка Натали Портман е вистинска модна ентузијастка која точно знае како да го привлече вниманието на сите присутни на црвените килими и вечерните настани.

Натали Портман во слободното време се колне во удобност, па повеќе сака да шета по улиците на Лос Анџелес во удобни фармерки и маичка, а може да се види и во обична тренерка.

Но, сликата е сосема поинаква кога познатата актерка оди на премиери, филмски награди или гостувања во ток-шоуа. Тогаш тој ги претвора улицата и црвените теписи во својата модна писта и блеска во сета своја убавина.

Така беше и неодамна кога гостуваше во телевизиското шоу Џими Кимел Лајв, каде што блескаше право, а за оваа прилика избра ултра краток црн фустан кој наиде на високо пофалби и од модните критичари.

Натали не крие дека сака бои – сака да се облекува во живи бои, кои привлекуваат големо внимание во моментот кога се појавува во јавноста, но овој пат се одлучи за докажана црна боја, бидејќи сакаше некоја класична елеганција.

Сечењето на нејзиниот фустан ги инспирира и инспирира модните ентузијасти, кои веќе го претвораат во нов мини тренд по нејзиниот пример.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги собира...

Спасовски е задоволен од достоинственото чествување на великанот Делчев

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот...

Граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со основни функции која слично како и другите сметки ќе може да ја користат за плаќање...

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи, којшто стапи на сила од јануари, граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со...
spot_img
spot_img
spot_img