22.9 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Нападнато службеното возило на Жељка Цвијановиќ, откинато ротационото светло

НАЈЧИТАНО

Во близина на Мостар вчера непознато лице го блокирало патот и ги скинало ротирачките светла на службениот автомобил што ја придружувал претседателот на Република Српска Жељка Цвијановиќ.

Случајот во полициската управа во Мостар го пријавил полицаец кој го придружувал претседателот на РС.

„На 04.08.2022 година, во 17.30 часот, полициски службеник на Министерството за внатрешни работи на РС кој ја придружувал претседателката на РС Жељка Цвијановиќ се обратил до полициската управа Мостар и пријавил напад на автопатот М-17. во Бишче Поље. Во таа прилика непознато лице со возило марка „хиндаи“ им го попречило патот и го откорнало ротирачкото светло од службеното возило и го исфрлило од патот“, се наведува во соопштението на МУП на ХНК.

За се е информиран обвинителот и Дирекцијата за координација на полициските органи на БиХ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО