18.2 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Наоми Кемпбел доживеала непријатност во Софија

НАЈЧИТАНО

Поранешната најплатена манекенка во светот, Наоми Кемпбел, доживеала непријатно искуство на аеродромот во Софија, Бугарија, минатиот месец, пишува Дејли мејл. Познатата манекенка била замолена од вработена да се тргне на страна за да биде прегледана одделно.

Наоми престојувала во Бугарија поради модни снимања, а смета дека причината за нејзиното издвојување е расизмот. Манекенката подоцна била видена како го напушта аеродромот пред да ја однесат со автомобил во луксузен хотел во Софија.

– Беше многу вознемирена. Целиот инцидент многу ја вознемири. Се радуваше на возбудливото снимање во Софија, но немилиот настан ја засени таа работа – рекол еден од нејзините пријатели.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО