2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Надлежните органи за спроведување на законот во Шпанија пронајдоа докази за вината на поранешниот дефанзивец на Барселона, Дани Алвеш за силување на девојка

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Надлежните органи за спроведување на законот во Шпанија пронајдоа докази за вината на поранешниот дефанзивец на Барселона, Дани Алвеш за силување на девојка, пренесува „REGNUM”, повикувајќи се на „El Periodico”.

Според изворот, како резултат на медицинскиот преглед, полицијата имала докази кои укажуваат дека Бразилецот сепак извршил кривично дело.

Меѓу другото, пронајдени се отпечатоци од прсти кои ја потврдуваат верзијата на жртвата и обратно – тие се во спротивност со сведочењето на осомничениот.

На 20 јануари се дозна дека Дани Алвеш бил приведен во Шпанија за случај на сексуално вознемирување.

Казната која може да му биде изречена на Дани Алвеш доколку биде прогласен за виновен се движи од 4 до 12 години затвор.

Мексиканскиот Пумас на 21 јануари објави раскин на договорот со фудбалерот кој беше дел од тимот од јуни 2022 година.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Павле Трајанов предлага да се формира македонско ФБИ

Криминалот ги разорува институциите и го кочи демократскиот развој на државата. Криминалот стана вредносна категорија, а не зло со кое мораме да се справиме....

Ѓоковиќ призна: Користи ново контроверзно правило за да победи во финалето

Откако минатата година беше дури и депортиран, Новак Ѓоковиќ се врати во Австралија и го освои својот 10-ти Австралија опен, со што се израмни...

Нови мерки: Како Netflix ќе ги спречи корисниците да ја споделат својата лозинка?

Првичните извештаи и испитувања во други земји сугерираат дека напорите за одвраќање на споделувањето лозинка ќе бидат релативно благи во почетната фаза, потпирајќи се...
spot_img
spot_img
spot_img