17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Надал се врати во Мајорка – на патерици

НАЈЧИТАНО

По освојувањето на Ролан Гарос, Рафаел Надал се врати во Мајорка.

Шпанецот, кој во неделата ја освои својата 22. Грен слем титула, беше снимен како излегува од автомобил на патерици.

И покрај тоа, тој даде неколку автограми пред најверојатно да замине дома.

Надал наскоро ќе проба нова терапија на стапалото – ако даде резултат, Шпанецот го очекуваме на Вимблдон кој започнува на 27 јуни со директни преноси на каналите на Спорт Клуб.

Надал за првпат во кариерата ги освои првите два слема сезонава, а сега има предност од двете најголеми титули во однос на Ѓоковиќ и Федерер.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО