2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023

Навивачите упаднаа на теренот и го убија судијата во Ел Салвадор

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Фудбалски судија во Ел Салвадор беше убиен од навивачи и играчи за време на натпревар во главниот град на државата Сан Салвадор.

Судијата Хозе Арнолдо Амаја (63) го загуби животот од повредите здобиени за време на натпревар кој го судеше на стадионот Толука во Сан Салвадор.

За време на судискиот натпревар прво физички биле нападнати играчите на домашната екипа, а потоа навивачите влетале на теренот.

Амаја починала во амбулантно возило. Ел Салвадор е инаку познат како земја со најмногу убиства во светот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Поправајќи ја канализацијата, откриле древна статуа на Херкул

При поправка на канализацијата под парк во Рим, пронајдена е античка римска статуа на Херкул, која најверојатно датира од времето на Римската Империја (27...

Муса Џафери: Артан Груби ја узурпира партијата и само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети

Артан Груби ја узурпира партијата и само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети. Тој заедно со другите министри треба да се појави...

Грчката морнарица сѐ уште го бара пилотот од урнатиот Ф-4

Потрагата по пилотот на авионот Ф-4 фантом на грчката воена морнарица што вчера се урна во Јонското море, траеше во текот на ноќта, а...
spot_img
spot_img
spot_img