21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Мојата изобилна грчка свадба 3: Нови предизвици за Туло и Иан

НАЈЧИТАНО

Ниа Вардалос, ѕвездата на блокбастерот „Мојата изобилна грчка свадба“ од пред точно 20 години и нешто помалку звучно продолжение, објави дека веќе е во тек продукцијата на третиот дел од оваа романтична комедија.

Добрата вест сега 59-годишната Ниа Вардалос ја сподели со фановите преку видео на Инстаграм, покрај централната улога на Тула Портокалос, овој пат таа ја презеде и режијата на филмот.

Пред неколку дена, на 20-годишнината од оригиналната Моја изобилна грчка свадба, канадската режисерка со грчко потекло сподели со своите следбеници дека филмот веројатно никогаш немаше да се сними без поддршката на Рита Вилсон (актерка и сопруга на ѕвездата Том Хенкс ) слаб одговор.

Таа откри дека агентите и менаџерите во нејзината фабрика за соништа пред две децении и навестиле дека повеќе би сакала да се држи до играта наместо да пишува сценарија. Така, таа ја трансформираше својата идеја во самостоен стенд-ап настап, кој потоа го виде и Вилсон (исто така Грк по потекло), а останатото е историја…

Во двата досега снимени филма, родителите на Тула ги толкуваа Лејни Казан и Мајкл Константин – овој, за жал, нема да ја повтори улогата, бидејќи почина минатата година на 94-годишна возраст.

Шармантниот Џон Корбет повторно ќе се појави во улогата на сопругот на централната хероина Иан, а содржината на третиот дел би требало да се врти околу свадбата на нивната сега веќе полнолетна ќерка Парис.

Да се ​​потсетиме: во првиот дел, Тула, која веќе не е многу млада сама жена, се наоѓа под силен притисок од нејзиното традиционално ориентирано семејство да најде сопруг – но не било кој, дури и избраниот треба да има грчко потекло како неа.

Но, работите не одат баш според планот: Тула се вљубува во учителот Иан, кој не е Грк, но нејзините роднини го прифаќаат по неколку комични компликации, бидејќи тој е со добро срце и навистина му се допаѓа девојката во нивните очи.

Во вториот дел од филмот, кој се појави на екраните во 2016 година, Тула и Иан ја имаат 17-годишната ќерка Парис, а нивниот брак е ставен на тест бидејќи се фатени во рутината на секојдневието. Но, крајот е добар, се е добро!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО