20.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022

Моторџија од Радовиш паднал на патот

НАЈЧИТАНО

На 01.07.2022 во 10.45 часот во СВР Струмица било пријавено дека на ул.„Климент Охридски“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо партнер“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Е.Ј.(23) од Струмица и мотоцикл „бмв“, управуван од П.Р.(26) од Струмица, информира МВР.

Во несреќата, со тешки телесни повреди се здобила П.Р., констатирани во Медицински центар Струмица.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

На 01.07.2022 во 16.00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на улицА Кеј 8-ми Септември во Радовиш, И.П.(45) од Радовиш, управувајќи мотоцикл „хамачи“ со радовишки регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Здравствен дом Радовиш.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Радовиш, информира МВР.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО