5.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Момче од Белград се мајтапеше со бразилски новинар

НАЈЧИТАНО

Момче во Белград ја насмеа цела Србија, но и Бразил со својот одговор за тоа што очекува од мечот меѓу двете земји на светското првенство во Катар. Тоа беше интервјуирано од бразилски новинар.

– Мислам дека Србија со 3-0 ќе го победи Бразил. Тоа е затоа што Митровиќ ќе постигне два гола на почетокот, а во второто полувреме ќе поентира Влаховиќ бидејќи целата одбрана (на Бразил) е ужасна. Нејма ќе падне и ќе плаќе како мало бебенце – одговара момчето на англиски јазик.

На ова водителот искрено се насмевнува велејќи дека момчето провоцира.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО