27.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022

Модни комбинации кои пејачката Северина ги сака во лето

НАЈЧИТАНО

Хрватската музичарка Северина е позната по својот софистициран моден вкус, а нејзините летни модни комбинации се мешавина од висока мода и улични трендови кои им се допаѓаат на многумина.

Хрватската пејачка Северина може да се пофали дека нејзината гардероба е полна со престижни модни парчиња кои чинат илјадници евра, но и се восхитува на уличниот стил, кој често го покажува на своите концерти.

Во овие жешки денови кај неа можеме да видиме мешавина од овие стилови, кои знае да ги носи совршено, а нејзините модни комбинации се инспирација за многумина кои на нејзиниот Инстаграм профил наоѓаат идеи за своите модни приказни.

Во лето таа особено сака кратки фармерки кои изгледаат малку ретро и кои можат да бидат вистински додаток на сите летни модни избори, но во исто време можат да се комбинираат и со едноставни маички и да се оди на плажа во нив. , и со класични кошули за талкање низ градот.

Северина одлично знае да си поигрува со модните парчиња, а во исто време секогаш обезбедува модни додатоци кои се оригинални, различни и многу допадливи.

Таа и на своите настапи сè повеќе ги следи трендовите на уличната мода, а во последно време се почесто се откажува од високите потпетици и носи удобни патики, кои се многу пољубезни кон нозете за време на долгите концерти.

Ова лето таа веќе покажа доста интересни модни парчиња, можеби некои ќе ве инспирираат и вас.

 

 

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО