1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Модните експерти откриваат кој естетски модел на гаќички е најудобен

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Удобната долна облека често е поважна од вистинската облека што ја носите за да се чувствувате најдобро во целина. Купувањето фустани може да биде многу повозбудливо, но ако имате несоодветна долна облека под вашето совршено скроено здолниште, можете да заборавите на одење со самодоверба. Затоа модните експерти препорачуваат многу специфичен стил на долна облека.

Панталони
4 совети како да носите класични панталони со стил (водечкиот тренд оваа година)

Ако сте меѓу оние кои го презираат моделот на танга, бидејќи навистина не можете да го поднесете непријатното чувство кое го предизвикува тенкото парче ткаенина, тогаш сигурно барате алтернатива која ќе биде поудобна и попријатна. Постои цел универзум на опции, како што се класичните форми на гаќички, кои често не изгледаат најпривлечно под облеката. Вообичаено, најудобните парчиња долна облека доаѓаат во форма на хипстерски гаќи, боксерки или гаќи со висок врат, кои обезбедуваат помала покриеност од традиционалните гаќички, но многу повеќе ткаенина отколку танга. Без оглед на стилот што го претпочитате, паметно е да изберете гаќички со карактеристики како што се странично ластик, штитници за нозете и беспрекорни материјали за дополнителна удобност.

Изберете модерни гаќички со странични еластични влошки кои се специјално дизајнирани да спречат собирање на материјал таму. Ако не можете да ги размрдате лошите спомени од огромните „мамини“ гаќички, овие модерни гаќички повеќе ќе ви се допаднат. Изберете ги оние што имаат странични еластични ленти за да се спречи закачувањето, да се обезбеди целосна удобност и покриеност и да се направени од свиленкаста мешавина од микрофибер од најлон или спандекс. Ременот треба да биде удобен и висок за да не ви ги задушува бутовите.

Удобните хипстерски гаќички од микрофибер остануваат на своето место цел ден и се сметаат за еден од најудобните гаќи наоколу. Изберете ги оние што се направени од меки, безшевни микрофибер (што значи дека нема видливи линии на гаќичките). Хипстерските гаќи остануваат на своето место цел ден благодарение на оптималното отворање на ногата и растегливиот појас. Еден од култните брендови кој прави хипстерски гаќички со максимална удобност е Бали. Изработени се од најлон и спандекс и се достапни во повеќе од 15 прекрасни бои.

Ако тангите се премногу откривачки (или едноставно неподносливо непријатно) и традиционалните гајтани не се ваш стил, одлучете се за лесни ножици со висок врат, кои се совршен хибрид. Изберете од микрофибер со еластични странични шевови за да ги задржите гаќите на своето место или беспрекорни гаќички кои совршено одговараат на вашата големина – како втора кожа. Таквите гаќички не се креваат, материјалот ќе остане на своето место и нема да се заглави меѓу задникот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЕУ е стратешки приоритет на Владата, реформските процеси ќе се интензивираат

Европската Унија е стратешки приоритет на Владата. Владеењето на правото ќе остане во фокусот на институциите за брз напредок во преговорите. Вицепремиерката Славица Грковска во...

МВР – Извадок на дел од дневните настани 30.01.2023

На 29.01.2023 во 19.20 часот на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(40) од Прилеп. Тој...

Најмалку 28 загинаа, а 150 се повредени во Пакистан

Најмалку 28 лица загинаа, а повеќе од 150 се повредени во експлозија во џамија во пакистанскиот град Пешавар. Експлозијата се случи кога џамијата беше...
spot_img
spot_img
spot_img