8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Модниот стил на Опра Винфри сега се разликува од оној што го знаеме од телевизијата

НАЈЧИТАНО

Кралицата на ток шоуата Опра Винфри оваа есен се колне во удобност, а нејзиниот моден стил е многу опуштен.

Американската водителка и сопственичка на мрежата OWN, Опра Винфри, секој ден беше пред телевизиските камери кога го водеше шоуто на Опра, а нејзиниот моден стил тогаш беше многу поразличен од денешниот.

Никогаш не криела дека не е баш возбудена поради високите потпетици кои и предизвикувале болки во нозете, а понекогаш дури и се соблекувала во студио и така ги олеснувала маките што ги предизвикуваат модерните чевли.

По завршувањето на емисијата, кога по долги години водителство одлучи дека повеќе нема да ги снима своите ток-шоуа, нејзиниот стил многу се промени.

Модните комбинации од телевизијата Опра ги замени со поудобни, кои сега ги носи на нејзиниот прекрасен имот во Калифорнија, каде ужива и се посветува на себе, на малите екрани и се појавува повремено и кога сака.

Нејзиниот есенски стил е толку полн со релаксација, удобност и смирувачки бои. Обожава едноделни комбинезони, кои имаат малку поголеми броеви, за никаде да не ја врзуваат – сака да ги носи дома и надвор и наоколу.

Обенем со нетрпение облекува џемпери кои се навистина топли, а во нив може удобно да се свитка на софата и да се препушти на добра книга, бидејќи се знае дека Опра е вистински книжар.

Изгледа дека толку многу ужива во новиот моден стил што тешко би се претворила во телевизиска водителка и ќе облече тешка телевизиска пудра, како што ја видовме еднаш. Денеска главно ужива на чист воздух и ги следи следбениците на својот Инстаграм и ужива во животот како никогаш досега.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО