17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Михајло Филев е именуван за почесен конзул на Р.Србија во Македонија

НАЈЧИТАНО

Србија донесе одлука да отвори конзулат во Охрид, а за почесен конзул е именуван Михајло Филев, објави српски Блиц.Во Службен весник на Република Србија е објавено дека овој конзулат во Северна Македонија ќе ги опфаќа општините Охрид, Струга, Вевчани, Дебрца, Кичево, Дебар и Центар Жупа.Михајло Филев е познат изработувач на уникатниот Охридски Бисери и наследник на фамилијата Филеви ,кој го имаат брендот Охридски Бисер.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО