9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Мисиркиното месо се повлекува од продажба поради опасност од салмонела

НАЈЧИТАНО

Министерството за земјоделство соопшти дека уште еден производ се повлекува од полиците. Станува збор за мисиркино месо со потекло од Полска.

Месото се повлекува поради опасност од салмонела.

„Референцата на производот е 2022.4384“, наведуваат во Министерството, пренесува Дневник.хр.

Да потсетиме, вчера Државниот инспекторат соопшти дека чипсот од пченка (тортилја) со пиперка, натура и ролни салса произведени од Алнатура се повлечени од продажба поради зголеменото количество на тропан алкалоиди.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО