16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Министерството ќе помогне во борбата со огнените стихии кај соседот

НАЈЧИТАНО

Солидарни сме со нашиот сосед и сојузник, Грција во борбата со огнените стихии. Еден хеликоптер на Армијата на Република Северна Македонија ќе биде испратен да помогне во борбата со пожарите, додека 30 армиски припадници се подготвени да помогнат доколку се јави потреба, објави министерката за одбрана Славјанка Петровска на нејзиниот фејсбук профил.

„Заедно сме посилни, заедно можеме да бидеме победници во борбата со овие природни катастрофи!“, напиша Петровска на фејсбук.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО