20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Министерството вели дека има мало покачување на одредени параметри

НАЈЧИТАНО

Министерството за животна средина и просторно планирање соопшти дека согласно ингеренциите, редовно ќе ги следи и ќе ги објавува податоците од мониторинг станицата за квалитет на амбиенталниот воздух во Тетово, иако податоците не се видливи на веб страницата поради технички проблеми со главниот сервер.
„Истите, МЖСПП редовно ги објавуваше, на секој час, во текот на попладневите и вечерните часови, а почнуваќи од 6 часот наутро се објавуваат и ќе бидат објавувани и во текот на денешниот ден“, информираат од МЖСПП.

Во соопштението се додава дека податоците се достапни на веб страницата и на официјалниот Фејсбук профил на Министерството.

„Во моментот се забележува сосемо мало покачување на одредени параметри и нема место за паника“, наведуваат од МЖСПП.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО