9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Министерот за финансии со најголеми шанси од предложените кандидати

НАЈЧИТАНО

Најголеми шанси да стане нов премиер на Србија има актуелниот министер за финансии Синиша Мали, а во игра се уште три имиња од Српската напредна партија (СНС), пренесе Бета.

Според денешното издание на „Вечерње новости“, повикувајќи се на свои информации, станува збор и за Ана Брнабиќ, Милош Вучевиќ и Горан Весиќ.

Најмалку шанси да биде нов српски премиер има заменик-градоначалникот на Белград, Весиќ, пишува „Новости“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО