0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Милијардерката направи роденденска прослава со огномет

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Кајли Џенер, најмладата сестра од кланот Кардашијан-Џенер и една од најбогатите сестри, наполни 25 години. Познатото семејство не пропушти да го одбележи овој настан и на Инстаграм објави многу честитки за нејзиниот роденден.

 

Ким Кардашијан ја пофали својата помлада сестра Кајли Џенер што и дала „толку многу љубов и среќа“ и сподели колекција од фотографии на кои таа и нејзината сестра позираат и наздравуваат.

„Среќен роденден забава девојко. Секоја година ме изненадува твоето мудро, заштитничко и дарежливо срце. Ти си толку посебна и уникатна. Имаш толку многу љубов и среќа во твоето срце што се молам да трае вечно. Среќен роденден Кајли, те сакам многу!!! Засекогаш!!!“, напиша Ким.

 

Мајката Крис и сестрата Кендал исто така објавија фотографии од детството на Кајли за да го прослават нејзиниот роденден.

Крис сподели бројни фотографии од нејзината најмлада ќерка Кајли кога била дете и една актуелна нивна заедничка фотографија.

Заедно со објавата напишала: „Среќен роденден на моето девојче Кајли! Ти си остварен сон и најневеројатната ќерка, мајка, сестра, тетка, пријателка и толку мудра надвор од твоите години!“

Крис продолжи да ја пофали Кајли дека е неверојатна мајка и заклучи дека таа секогаш ќе биде нејзиното мало девојче.

Манекенката и постара сестра на Кајли, Кендал (26) на својот инстаграм-стори ги сподели нивните заеднички фотографии, како и големиот огномет од роденденската прослава.

Со раскошната прослава се пофали и Кајли на Инстаграм.

 

 

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Безбедното чествување на Гоце Делчев во фокус на разговорите

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи на Република Бугарија Иван Демерџиев со придружна делегација, утре, ќе престојува во работна...

Руските сили го гранатирале градот Херсон, кој е под украинска контрола, но многу од жителите веќе се евакуирани во соседните места

Руските сили денеска го гранатирале градот Херсон, кој е под украинска контрола, но многу од жителите веќе се евакуирани во соседните места. Ова го...

Веста за избодената д-р Елвира Којиќ, психијатар во Вировитица во Хрватска одекна во регионот

Веста за избодената д-р Елвира Којиќ, психијатар во Вировитица во Хрватска одекна во регионот. Докторката во саботата попладне била нападната во нејзината приватна ординација...
spot_img
spot_img
spot_img