24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Мики Влаховиќ импресионираше со тричасовниот концерт на руската Дача

НАЈЧИТАНО

Познатиот пејач и музичар Мики Влаховиќ одржа уникатен концерт во Руска дача, кој траеше речиси три часа. Секако, најверни обожаватели му беа сопругата Петра и ќерката Тиа.

Мики Влаховиќ (54) и неговиот бенд, Горан Бојчевски, кларинет и саксофон, Боштјан Жупанчич, клавијатури и вокалот Андреја Сонц, го соборија рекордот на руската Дача во должина на концертот. Досега најдолгото траеше два часа, а овој пат речиси три, додека Мики сервираше со разновиден репертоар. Тој ги импресионираше сите присутни.

Тоа беше вечер со исполнето ветување Срце до срце, како што го нарекоа авторите. Ги слушнавме сите најголеми хитови што ги напиша Мики за колегите од ансамблот Победа, сите клучни што ги создаде за себе, а во вториот дел се прошетавме и низ неговиот изведувачки репертоар со песни од хрватски автори. Како и Тоше Проески и некој Италијанец измеѓу.

Мики е забавувач, тој е раскажувач во кој семејството е на прво место. Сопругата на Петар и ќерката Тиа дојдоа лично да го поддржат и дознавме дека синот се подготвува за венчавката. Меѓу гостите беа и колегите на Мики Тања Жагар и Мики Шарац (54), кои опуштено се забавуваа на концертот. Што не потсетува дека Тања Жагар (39) го има својот прв концерт по породилното отсуство на 9 јуни во Руска дача – на фотографијата со Наташа Пирц Мусар (54).

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО