25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Метју Пери некогаш се прослави во „Пријатели“, но сега е далеку од филмскиот свет

НАЈЧИТАНО

Метју Пери некогаш се прослави во „Пријатели“, но сега е далеку од филмскиот свет
Актерот Метју Пери денес покажува помизерна слика, а изгледа дека снимањето и филмските сетови не му одат многу во главата.

Актерот Метју Пери постигна светска слава кога ја прифати улогата во мегапопуларната серија „Пријатели“, која долги години владееше на малите екрани и беше популарна низ целиот свет – ретко кој досега не видел барем едно дело.

Пери ја толкуваше улогата на Чендлер Бинг во култната серија, а серијата беше на програмата од 1994 до 2004 година. повторно и се претставија пред својата верна публика.

Актерите подоцна ја продолжија својата актерска кариера, некои повеќе, а други помалку успешни, а веројатно најпозната во светот остана холивудската актерка Џенифер Анистон, која подоцна направи уште неколку блокбастери кои беа исклучително популарни кај актерите.

Метју подоцна се бореше со голем број зависности, држејќи и алкохол и дрога во канџите, а неодамна објави дека сака да објави автобиографија. „Во минатото, многу други пишуваа за мене“, изјави тој за списанието People, додавајќи дека конечно би сакал луѓето да знаат од него што навистина се случува.

Тој во својата биографија сака да го открие и снимањето зад сцената на серијата Пријатели, а засега се чини дека ќе има голем интерес за книгата, бидејќи серијата и понатаму е исклучително популарна кај гледачите и книгата се очекува да излезе наесен.

Актерот неодамна беше уловен од папараците во Лос Анџелес и се гледа дека е прилично изменет и уморен, од лицето се гледа дека зад себе имал тешки години, па веруваме дека ќе има многу да каже во својата автобиографија Беше лесно и дека неговиот приватен живот не беше ни најмалку блескав како оној што со години го прикажуваше на црвените килими и пред телевизиските екрани.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО