3.3 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

„Металика“ објави песна и најави нов албум

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

По шестгодишна пауза, „Металика“ ја објавија песната „Lux Aeterna“ и најавија нов албум.

Обожавателите на овој популарен бенд се воодушевени од нивното враќање на музичката сцена, особено што песната дојде неочекувано.

„Фактот што ја објавија песната ненајавено ја прави уште подобра“, напиша еден корисник на Јутјуб.

Албумот „72 Seasons“ ќе излезе на 14 април следната година и ќе има 12 песни. Го продуцираа Грег Фиделман, Џејмс Хетфилд и Ларс Улрих.

 

„Металика“ во април ќе тргне и на светска турнеја, која ќе трае до 2024 година. На концертите ќе бидат вклучени и бендовите „Грета Ван Флит“, „Пантера“ и Мамут ВВХ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img