Меси се врати во ПСЖ и веднаш импресионираше: Проверете дали има лепак на копачките?

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Моќниот ПСЖ го совлада Анже со 2:0 во 18. коло од Лига 1 и им се врати на победничките патеки во домашниот шампионат. Тој меч беше враќање на Лионел Меси во клупскиот фудбал за прв пат по освојувањето на Светското првенство со Аргентина.

Најдобриот на сите времиња своето време на теренот го круниса со вториот гол на натпреварот, со кој парижаните потврдија нови три бода и ја зголемија предноста пред тимот во француската лига.

Меси го најави своето успешно враќање во ПСЖ и одличниот гол кој го постигна во 72. минута на загревањето, каде ги воодушеви навивачите кои со минијатура го снимаа од трибините. Ја згази топката која прелета неколку десетици метри во место и по којзнае кој пат ја потврди леснотијата со која игра.

Не знаев дека е дозволено лепилото на копачките“, напишаа фановите на социјалните мрежи.

„Проверете дали има лепак на копачките“, додаваат тие.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img