16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Менди Мур ќе го роди и своето второ дете без епидурална

НАЈЧИТАНО

Менди Мур, ѕвездата на популарната серија This Is Us, и нејзиниот сопруг, музичарот Тејлор Голдсмит, во јуни објавија дека наскоро ќе станат родители по втор пат.

38-годишната бринета деновиве на Инстаграм објави симпатична фотографија од својот 17-месечен син Гас и напиша дека е благодарна за времето што може да го помине сам со него пред тој да стане поголем брат.

Актерката на истата социјална мрежа објави дека со сопругот, кој е две години помлад од неа, наесен очекуваат уште едно дете, во времето кога извонредната хит серија To smo mi, во која таа повеќе од совршено ја портретираше главата на семејството Пирсон, мајката Ребека, беше склучена на американските ТВ екрани.едно дете.

„Едно исклучително важно поглавје од мојот живот штотуку заврши, а следното, како мајка на две деца, наскоро ќе започне… многу сме благодарни и возбудени. Второто момче од Голдсмит доаѓа оваа есен!“ таа ја напиша фотографијата на малиот Гас во тоа време.

Менди Мур, исто така талентирана пејачка, неодамна објави нов албум наречен In Real Life, планираше долга промотивна турнеја, но беше принудена да ја откаже поради здравствени причини.

Таа им порача на фановите дека е голема чест и остварување на сонот да се врати на сцената, но потоа дојде бременоста и сето тоа стана премногу за неа.

Во интервју за магазинот Today Parents, таа неодамна откри дека повторно ќе мора да се породи без лекови против болки, бидејќи боледува од автоимуна болест.

Таа призна дека првото породување без помош на епидурална аналгезија било „страшно“, но сигурна е дека некако ќе го преброди и второто, бидејќи едноставно нема избор.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО