5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Медиумскиот магнат на 91 година е вљубен во 25 години помлада убавица

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Медиумскиот магнат повторно сака: Руперт Мардок се раздели од Џери Хол пред 6 месеци, но сега си најде нова љубов.

Австралиско-американскиот медиумски магнат Руперт Мардок и поранешниот модел Џери Хол (66) се венчаа на 4 март 2016 година. Црковната церемонија се одржа во црквата Св. Невестата во Лондон. Тоа беше прв брак за актерката и поранешен модел Џери. На Бали се омажи за пејачот на Ролинг Стоунс, Мик Џегер, со кој има четири деца, но судот подоцна им го поништи бракот. Ова беше четврти брак за Мардок, со претходните три сопруги има 6 деца. Тој неодамна беше во брак со половина век помладата Венди Денг, со која се ожени во 1999 година, а се разведе во 2013 година.

Руперт Мардок, Џери ХолПрофимедија – Руперт Мардок со поранешната сопруга Џери Хол.
Медиумскиот магнат Руперт Мардок во 92-та година од животот не мирува. Папараците го фотографираа милијардерот во друштво на 66-годишната Ен-Лесли Смит на Барбадос. Таму беа поканети од британскиот милијардер Ентони Бамфорд, кој во светот на бизнисот е познат како претседател на управниот одбор на JCB. Ен-Лесли Смит имаше два брака. Меѓу другите, таа беше во брак со американската ѕвезда на кантри музиката, Честерхен Смит. Богатството на магнатот Мардок се проценува на 16,6 милијарди долари.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Газдата на Фејсбук е на 21 место со „само“ 55 милијарди долари

На најновата листа на милијардери на Блумберг објавена денеска прв е Французинот Бернар Арно, сопственик на бројни познати брендови, меѓу кои и „Луј Витон“,...

Грција ја потврди смртта на воениот пилот чиј авион се урнал во морето

Грција ја потврди смртта на триесет и едногодишниот пилот Ефстатиос Цитлакидис, чиј борбен авион Ф-4 Фантом во понеделникот се урна во Јонското Море. Телото на...

Во Холандија е потврдено кравјото лудило

Холандските власти потврдија дека кравата што умрела на фарма во таа земја имала таканаречена кравјо луда, ретка невродегенеративна болест кај говедата која може да...
spot_img
spot_img
spot_img