2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Медиуми за врската на Мамиќ: Го оставила сопругот за 30 години помладиот Здравко…

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Сите хрватски медиуми последниве два дена се занимаваат со новата љубов на Здравко Мамиќ. Колку што многумина би биле најсреќни да не слушаат никакви вести за него, факт е дека поранешниот прв човек на Динамо и бегалец пред хрватското правосудство е во најмала рака тврд човек.

За тоа сведочат последните написи дека тој наводно ја завел 30 години помладата од него атрактивната Јелена Планиниќ од Херцеговина, поради што, се подразбира, таа и неговиот брак се распаднале.

Целата приказна ја започна актуелниот тренер и спортски директор на Динамо, Анте Чачиќ, кој изјави:

„Што се однесува до мојата енергија, јас се уште не сум во осмата деценија, јас сум во седмата како што е тој. Сепак, јас немам енергија како него да основам ново семејство“, рече Чачиќ, покренувајќи лавина.

Според Story, се започнало пред три години, кога Јелена наводно била секретарка на Мамиќ. Тогаш не се ни претпоставуваше дека се во врска, бидејќи тој се уште е законски во брак со Марина Мамиќ со која има две ќерки Ива и Луција, додека од првиот брак го има синот Марија. Тогаш Јелена и Марина беа видени заедно во кафулиња.

Медиумите пренесуваат дека убавата Јелена го завршила првиот брак поради Здравко Мамиќ, кој очигледно бил кобен за неа. Според Стори, таа била во брак со Дада Планиниќ од Херцеговина и немале деца. Јелена го задржала презимето на поранешниот сопруг.

Познато е и дека тој е косопственик на синџирот продавници за облека, вклучувајќи го и трговскиот центар „Парк и Шоп“ кај Меѓугорје.

На социјалните мрежи наводната идна госпоѓа Мамиќ е многу самобендисана. На LinkedIn пишува дека во минатото работела како рецепционер, а се претпоставува дека токму тоа е друштво на нејзиниот поранешен сопруг и неговите роднини.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Нашла туѓа лична карта и си побарала брз кредит?

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Џ.Ш.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Ковачевски и Таравари ќе разговараат за проширување на мнозинството

Премиерот Димитар Ковачевски, кој истовремено е и лидер на владејачката СДСМ, во изјава за медиумите потврди дека утре ќе има средба со претседателот на...

Уставните промени, со кои Бугарите би влегле во македонскиот Устав, не можат да се случат ниту брзо ниту лесно

Уставните промени, со кои Бугарите би влегле во македонскиот Устав, не можат да се случат ниту брзо ниту лесно, и покрај притисокот од соседна...
spot_img
spot_img
spot_img