8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Медведев со порака дека економските војни најчесто стануваат вистински

НАЈЧИТАНО

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Руската Федерација, Дмитри Медведев, на Твитер реагираше на изјавата на францускиот министер кој рече дека „на Русија ѝ е објавена економска војна“.

– Денес некој француски министер изјави дека ѝ објавиле економска војна на Русија. Внимавајте на јазикот, господа! И не заборавајте дека во историјата економските војни често се претворија во вистински – истакна Медведев.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО