24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Меган Маркл се облекува преку локва многу похрабро отколку во Лондон

НАЈЧИТАНО

Меган Маркл неодамна го посети Лондон со своето семејство за да присуствува на прославите на 70-годишнината од владеењето на кралицата Елизабета и покажа неколку прекрасни модни комбинации кои, сепак, се сосема различни од оние што ги носи во нејзината родна Калифорнија.
Откако дојде на британскиот кралски двор, Меган Маркл пишуваше поинаква модна историја на која дотогаш не беше навикната во палатата, а поради нејзиниот моден избор често одеше многу далеку.

Таа завршуваше на Островот секогаш кога ги покажуваше своите голи рамена, носеше кожено здолниште, ги покажуваше црно обоените нокти и се појавуваше со фризура која беше целосно разбушавена за миг.

Но, како и да е, таа никого не остави рамнодушен, а модните критичари цело време имаа многу работа со неа, а Меган изгледаше дека многу се забавуваше со тоа.

Набргу по раѓањето на нивниот прв син, прекрасниот Арчи, таа и принцот Хари решија да живеат преку езерцето и да се откажат од сите кралски должности.

Денес тие ретко се враќаат во Лондон, а особено ретко го гледаме целото семејство во Лондон, бидејќи е познато дека Меган не сака да доаѓа во палатата.

Но, на почетокот на месецот тие штотуку се вратија на дворот и со нивното пристигнување ја прославија 70-годишнината од владеењето на кралицата Елизабета, а во исто време тоа беше можност за модните критичари да го преоценат стилот на Меган Маркл. .

Во Лондон прикажа доста модни комбинации, од кои сите беа пристојни, женствени, кралски и воопшто такви што веројатно се гордееа со самата кралица Елизабета, која во минатото речиси сигурно неколку пати ги превртуваше очите кога гледаше што ја сопствената Меган носи на протоколарни настани.

Меѓутоа, по враќањето во Калифорнија, Меган покажа дека преку барата има сосема поинаков моден стил кој е многу похрабар, опуштен, тренди и далеку од оној што го диктираат кралските правила.

Таа на натпреварот поло дојде облечена во кратки фармерки и удобна тексас кошула. Таа носи удобни летни сандали кои во лето ќе ги видите и на плажа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО