9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Меган Маркл наполни 41 година

НАЈЧИТАНО

Со нетрпение се чекаше реакцијата на кралската палата бидејќи Меган Маркл има повеќе од бурно минато со членовите на британското кралско семејство.

Да потсетиме, по многуте контроверзии кои ја придружуваа врската на Меган Маркл и принцот Хари со кралското семејство, поранешната актерка се појави на Сребрениот јубилеј што годинава се одржа во чест на кралицата Елизабета.

Со многу причини, сите се прашуваат дали Меган и Хари се навистина во добри односи со неговото семејство во Британија.

Но, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам сепак напишаа на официјалниот твитер-профил на Кенсингтонската палата: „Среќен роденден на војвотката од Сасекс“.

Сите забележаа дека во роденденската честитка сепак е спомната и нејзината титула, а многу е важно да се каже дека овој профил го уредува војвотката од Кембриџ.

Неколку минути пред нив, роденденот на Меган ѝ го честитаа принцот Чарлс и неговата сопруга Камила, исто така со фотографија од платинестиот јубилеј.

Јавноста е поделена, па едни слават поради честитките испратени до Меган, а други – оние кои не ја сакаат, жалат.

Поранешнета актерка уште долго ќе предизвикува мешани реакции во јавноста, тоа е сигурно.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО