5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Мајли Сајрус го сподели спотот за новата песна „Flowers“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Популарната пејачка Мајли Сајрус го сподели првиот сингл од нејзиниот осми студиски албум „Endless Summer Vacation“.

„Цвеќе“ пристигнува со придружно музичко видео создадено од Сајрус, а во режија на Џејкоб Биксенман. Движењето е во режија на Стивен Галовеј.

Мајли го најави албумот „Endless Summer Vacation“ на почетокот на овој месец со краток трејлер. Следството на „Пластични срца“ од 2020 година беше снимено во Лос Анџелес и продуцирано од Мајк Вил Мејд-Ит, Грег Курстин, Тајлер Џонсон и Кид Харпун.

„Endless Summer Vacation“ ќе биде објавен на 10 март на Колумбија.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Владата го смени името, но но не и планот

Владата воведува данок против оние форми кои енормно профитираа од кризите изминативе две-три години, само го нарекува со друго има, данок за солидарност. Имено, доколку државата...

И на МНР му „пукна филмот“

Министерството за надворешни работи на Северна Македонија преку соопштение, со жалење констатира дека собраниската декларација за наводна „ескалација на агресивни антибугарски активности во Република...

Груевски ја коментира ситуацијата со соседна Бугарија

„Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ...
spot_img
spot_img
spot_img