-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Мајка и ќерка тргнале кон Македонија, имаат 10 часа возење за да излезат од Украина

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Мери Амбросова е Македонка која веќе неколку години живее во Украина откако се омажила за Украинец.

Во видеото кое го објави на Инстаграм таа вели дека со ќерката сами се движат кон граница, со надеж дека како странец ќе ја пуштат да ја премине градинцата и да се врати во Македонија.

Таа додава дека нејзиниот сопруг останал, дека на патиштата е голема гужва, а до граница ги чека уште 10 часа пат.

– Кај луѓето има паника дека нема да имаат ниту за храна, ниту за бензин. Имам уште 10 часа пат до граница, воопшто не ни знам дали ќе успеам да поминам дали не – вели Мери.

Целото нејзино сведоштво погледнете го во видеото во продожение.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Кина се закани дека нема да отсуствуваат последици откако армијата на САД вчера го собори кинескиот шпионски балон кај брегот на Каролина

Кина се закани дека нема да отсуствуваат последици откако армијата на САД вчера го собори кинескиот шпионски балон кај брегот на Каролина, со образложение...

Со вештачка интелигенција ќе ја намалуваме корупцијата

Транспарентноста што пак ќе доведува и до намалување на корупцијата е еден од високо поставените приоритети на оваа Влада. Со таа цел пред нешто...

Левица бара да се испрати протестна нота за „Вапцаров“

Вчера Македонците во Бугарија повторно беа жртва на насилство, каде беше искршен новотворениот клуб од Благоевград – „Никола Вапцаров”! Бараме веднаш претседателот Стево Пендаровски...
spot_img
spot_img
spot_img