4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Мајка ги фрлила децата од тераса, тригодишната ќерка и е убиена

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Полицијата во Зарбрикен во Западна Германија покрена истрага против жена за која се сомневаат дека ги фрлила своите две малолетни деца од тераса, а потоа и самата се обидела да се самоубие, при што настрадало нејзиното тригодишно девојче.

„Полицијата се сомнева дека се работи за убиство и убиство, а главен осомничен е 38-годишната мајка на починатото тригодишно девојче“, изјави портпаролот на полицијата во Зарбрикен на крајниот запад на Германија.

Според првичните информации, 38-годишната жена во четвртокот вечерта од горниот кат од куќата од висина од околу пет метри ја фрлила својата тригодишна ќерка, која им подлегнала на повредите, па нејзиниот -годишната ќерка, а потоа и самата скокнала.

Во инцидентот мајката била тешко повредена, додека едногодишното девојче речиси неповредено избегало. Тригодишното девојче починало во болница.

Полицијата соопшти дека децата биле премали за сами да се искачат преку оградата на балконот.

Мајката била на гости кај родителите во Зарбрикен со партнерот и двете деца. Според полицијата, осомничениот боледува од „тешки психички нарушувања“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...
spot_img
spot_img
spot_img