13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022

Матурантите на СОУ Цар Самоил во посета на Општина Ресен

НАЈЧИТАНО

Градоначалникот на Општина Ресен, Јован Тозиевски, вчера беше посетен од страна на матурантите на СОУ Цар Самоил, директорката и класните раководители.

„На истата бев поканет да присуствувам на нивната прослава, по повод нивното матурирање, кое воедно претставува и стапување во една нова и посериозна етапа од животот.“- вели Тозиевски.

Како што и самите одлучија веселбата ќе им започне на 20.05(Петок) во СОУ Цар Самоил, а потоа ќе продолжи на градскиот плоштад.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО